Teadlik ja vabastav kirjutamine

Kirjuta end vabaks takistustest ja saa vastused enda jaoks olulistele küsimustele!

18.-19. veebruaril 2023 toimub Zoomis retriit

Kirjutamine võimaldab esile kutsuda erinevaid meeleseisundeid ning luua terveid maailmu, mida teistega jagada. Kirjutamine lubab meil saada ühendust oma tõelise olemuse ja tõelise teega ning leida vastuseid enda jaoks olulistele küsimustele.

Teadlik ja vabastav kirjutamine on tehnika, mis aitab meil taastada ühendust oma sisemise tarkuse ja tõega ning võimaldab saada vastuseid, mida oleme otsinud võib-olla kogu oma elu. Isegi kui me ei tea, mida tahame või mida otsime, siis kirjutades võime ootamatult enda jaoks olulised küsimused ära sõnastada. Ja kui õiged küsimused on sõnastatud, siis on teadlik kirjutamine üks võimalik meetod, mis meid vastusteni juhatab.

Teadlik kirjutamine on eraldi oskus, mida on võimalik õppida ja omandada. Seda tehes avastame, et nii nagu teadlikult hingates on ka teadlikult kirjutades võimalik ligi pääseda millelegi enamale – oma tavaminast mõõtmatult suuremale teadvusväljale, universumi tarkusele, algoleku puhtusele ja täiusele.

Tiibeti unenäojooga

Selge ja teadliku unenägemise praktikad Naropa kuues joogas

4. detsembril algab 3-nädalane kursus

4.12.22 toimub retriit (kl 15.00-19.00) Zoomis, kus loome vajaliku aluspõhja edasiseks praktikaks. Sellele järgneb kolm nädalat unenäojooga praktiseerimist. Lisaks kohtume Zoomis ka neljapäeva õhtutel (8., 15. ja 22.12) algusega kl 20.00, et kogemust sügavdada.

Kursuse eesmärgiks on ühendada uneaeg oskuslikul viisil oma vaimse teekonnaga, nii et tulemuseks võiks olla sügavam väljapuhkamine päevasest stressist ja ka energeetiline laadimine puhtast algolekust tõusva tervendava ja väestava energiaga. Unenäojooga aitab meil ühendada üliteadvuse ja alateadvuse tasandeid, suunates Algallika valgust unereaalsuses kujuvõtvasse, ent füüsilise silma jaoks nähtamatusse maailma, mis meid paratamatult lakkamatult mõjutab. Väga leebel ja lõdvestunud viisil õpime suunama oma teadlikkust, nii et võiksime veeta väärtusliku uneaja kõrgematel ja puhastel tasanditel, läbistades vajadusel ka alateadvuse raskemaid kihistusi ja vahendades neile tasanditele tervendust.

Vadžrajaana – teekond virgunud keha, puhta teadvuse ning ülima õndsuseni

Kolmeosaline loengusari vadžrajaanast ehk teemantvälguteest

9.11, 16.11 ja 23.11 õhtutel algusega kl 20.00 Zoomis

Loengukursuse eesmärk on avada selle iidse õpetuse äratavat ja tervendavat olemust ning tutvustada tähtsamaid põhimõtteid ühes kõige võimsamas ja toimivamas meetodis teadvuse avardamiseks, mis on kunagi välja töötatud ning sajandite, lausa aastatuhandete vältel läbi proovitud ja paljude pühendunud praktiseerijate poolt kaasajastatud ning täiustatud. See kursus sobib nii algajatele kui edasijõudnutele, olles ühteaegu abiks nii teemaga tutvumisel kui ka tervikpildi kokkupanemisel ja oluliste põhimõtete sisu sügavamal avamisel kogenud praktiseerijate jaoks, kes saavad siduda esitatavat materjali oma meditatsioonides kogetuga.

Mida siis tähendab vadžrajaana ehk teemantvälgutee? See on teine nimetus budistlikule tantrismile, milles sisalduvad õpetused on erakordselt pühad, kiiresti toimivad ja täpsed, kuid teatud mõttes ka ligipääsmatud. Neid varjab miski, mida võib nimetada sisseprogrammeeritud saladustelooriks. 

Lungta ehk tuulehobu

Sisemise väe ja valguskeha äratamine rahumeelse sõdalase traditsioonis

17.-18. septembril 2022 toimuv retriit edasijõudnutele

Iidsetel, budismieelsetel aegadel oli „tuulehobu“ eelkõige õnne, heaolu, külluse ja õitsengu sümbol. Tuulehobu kujutiseks on õhus galopeeriv hobune, kes kannab oma seljas leegitsevat kalliskivi, mis täidab kõik meie soovid – alates isiklikest püüdlustest kuni ülima teadlikkuse ehk valgustamise saavutamiseni. See soovikalliskivi ei ole muud kui bodhicitta, meie virgunud süda, meis peituv valgustumise seeme. Tuulehobu on ülendav kogemus, mis aktiveerib meie südame dünaamilist väge ning on kogetav kui võimas, takistusi lahustav ning edasiminekut käivitav vägi. Kuigi tuulehobu tagab võime olla edukas nii maistes kui vaimsetes asjades, äratavad selle üksnes kaastunne, kartmatus ja vastutustundlik heasoovlikkus kõige elava suhtes. Kui soovime elada tähendusrikast elu, nii et meie teekonnast jääks tulevastele põlvedele maha särav valgusejälg, tuleb meil mõista karma toimimise põhimõtteid ehk põhjuse ja tagajärje seadust, nii et meie otsused ja valikud võiksid tulevikule positiivset mõju avaldada. Tuulehobu õpetab meile, kuidas olla jõuline, ent mitte agressiivne, ning kuidas toimida lahkelt ja armastavalt, ent siiski targalt.