Hiilgava kehamandala äratamine

See tervendav ja puhastav retriit toimub 6.-7. aprillil 2024 Zoomis live’is. Alustame mõlemal päeval kell 15.00 ja lõpetame orienteeruvalt kell 19.00. Osaleda saab ka järele vaadates!

Kehamandala äratamisel on oluline mõista, et tõeline jõuallikas, millele oma elus kõige enam toetuda saame, on meie endi kõrgeim olemus, meie sisemine valgus ja puhtus – ükskõik, kuidas me seda nimetame või millisel viisil kogeme. See võib olla meie jaoks midagi tõeliselt kõrgsageduslikku, taevast või kosmilist, ent see võib olla ka ühendus Maa kuldse ja armastava südamega. Meil kõigil ON kõrgeim olemus, sõltumata sellest, kas me nimetame seda puhtaks teadlikkuseks, kõrgemaks minaks, Allika minaks, Buddha loomuseks, algupäraseks headuseks või milleks iganes. 

Sellel retriidil käsitleme hiilgava kehamandala äratamise põhiprintsiipe ning kogeme kehamandalasse sisenemist tervendava, puhastava ja vabastava psühhosomaatilise kogemusena kui aluspõhja teadlikule elamisele ning ka oskuslikule ja tulemusrikkale meditatsioonipraktikale. Kogedes kehasisest psühhosomaatilist ruumi, omandame võtmed blokeeringute lahustamiseks ja harmoniseerimiseks. Avades kehas peituvad väravad mõõtmatusse ehk kogu olemasolu algallikasse, läbistame segaduse ja hajevil oleku, vaigistame hirmud ning hakkame teadlikumalt kogema oma emotsioone, et vabastada ja transformeerida neis peituv energia. Meie taotluseks on tuua oma teadlikkus täielikult kehasse ja igasse hetke, et kogeda sügavamalt ja täielikumalt oma igapäevaelus leiduvaid imesid.

Oma raamatus „Lõppeesmärgita teekond“ räägib Chögyam Trungpa reaalsusega suhestumisest välise, sisemise ja salajase mandala kaudu. Kui väline mandala peegeldab meie suhet välise maailmaga ning salajane mandala on seotud oskusega transformeerida emotsioone, siis sisemine mandala sümboliseerib meie keha kui psühhosomaatilist tervikut, millega kontakti saamine on väga oluline, et jõuda oma vaimsel teekonnal üha suurema teadlikkuse ja vabanemise kogemuseni.

Ainuke aastatuhandete jooksul läbiproovitud ja toimiv tee kehamandalat äratada on meditatsioonipraktika. Teatud kujustamisharjutusi sooritades häälestume üha enam kehasisestele energiatele ning õpime neid ikka ja jälle vajadusel puhastama, avades kehas asuvaid väravaid mõõtmatusse ning kogedes, et meie keha on lahutamatu kõiksustervikust ja ühtlasi ka püha ruum – tempel meie algupärasele olemusele.

Tundlikumad inimesed on oma meditatsioonides kogenud valgusega ülevalamisi ning teisi avardavaid ja ülendavaid psühhosomaatilisi kogemusi, mis on teatud juhtudel olnud nii intensiivsed, et osutunud lausa elumuutvateks. Siiski on suur vahe, kas kogeme valgust üksnes ülalt, kõrgematest dimensioonidest alla voolavana või oleme õppinud seda kõrgemat valgust, meie kõrgeima olemuse kohalolekut siin ja praegu oma igapäevaelus kehastama. Kuigi valguse vahendamine võib olla väga tervendav ja ülendav praktika, eksisteerib veel teine tasand. Nimelt on inimkeha ise tervikuna värav või koguni väravate võrgustik kõrgemasse ja puhtasse ärkveloleku kogemusse, mida on vahel ka valgustumiseks nimetatud. See valgusväravate võrgustik moodustabki meie hiilgava kehamandala, mille äratamine annab määratu vabaduse – ja seda sõltumata kollektiivse teadvusruumi turbulentsidest –, et toimida iseenda kõrgeima olemusena ka keset igapäevaelu keeriseid.

Hiilgava kehamandala äratamise praktikaid tehes suundume üha sügavamale meele mõõtmatusse, kasutades otseteena omaenda keha. Praktiseerimisel saab väga oluliseks vahetu kogemus, kuhu keha on täielikult kaasatud. Sel viisil mediteerides kogeme totaalset ärkvelolekut ning oma tõelise ja algupäraselt puhta olemuse kogemuslikku kehastamist. Kuigi sääraseid praktikaid sooritatakse reeglina istudes, võib sellel tervendaval ja puhastaval retriidil mediteerida ka lamades, et võimaldada kehale maksimaalselt puhkust ja taastumist. Lisaks lamamis- ja istumismeditatsioonidele on keha jaoks olulise tähtsusega ka kõndimismeditatsioon, mida sellel retriidil samuti õpime. Kui oskame oma keha lõdvestada mis tahes asendis, siis saame häälestuda puhastele teadvusseisunditele ka väljaspool meditatsiooni, jõudes lakkamatu teadlikkuses püsimiseni, mille tulemusel areneb aja jooksul välja meie vadžrakeha ehk purunematu keha kõrgeimale olemusele.

6.-7. aprillil toimuv tervendav retriit on eelkõige teekond enese sisse, et kogeda seda määratut väge, valgust ja varandust, mis meie kõigi sees peitub, ning et suunata seejärel teadlikkuse vägi ka oma igapäevaelu kõikidele tasanditele. Retriit toimub Zoomis live’is. Osaleda saab ka järele vaadates!

11. aprillil 2024 teeme Zoomis kokkuvõtva jagamisringi, algusega kell 20.00.

Retriiti viib läbi Riina Grethiel.

Osalemistasu on 199 eurot, vajadusel saame pakkuda ka soodushinda 177.-

Registreerida saab e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee

OLETE OODATUD!