Tiibeti unenäojooga

Selge ja teadliku unenägemise praktikad Naropa kuues joogas

4. detsembril algab 3-nädalane kursus

4.12.22 toimub retriit (kl 15.00-19.00) Zoomis, kus loome vajaliku aluspõhja edasiseks praktikaks. Sellele järgneb kolm nädalat unenäojooga praktiseerimist – ca 10-15 minutit enne magamaminekut ja 5-10 minutit pärast ärkamist. Lisaks kohtume Zoomis ka neljapäeva õhtutel (8., 15. ja 22.12) algusega kl 20.00, et kogemust sügavdada.

Praktikad, mida sel kursusel rakendame, põhinevad Naropa kuue jooga õpetustel, kuid need on häälestatud just praeguse aja väljakutsetele ja vajadustele. Kursuse eesmärgiks on ühendada uneaeg oskuslikul viisil oma vaimse teekonnaga, nii et tulemuseks võiks olla sügavam väljapuhkamine päevasest stressist ja ka energeetiline laadimine puhtast algolekust tõusva tervendava ja väestava energiaga. Unenäojooga aitab meil ühendada üliteadvuse ja alateadvuse tasandeid, suunates Algallika valgust unereaalsuses kujuvõtvasse, ent füüsilise silma jaoks nähtamatusse maailma, mis meid paratamatult lakkamatult mõjutab. Väga leebel ja lõdvestunud viisil õpime suunama oma teadlikkust, nii et võiksime veeta väärtusliku uneaja kõrgematel ja puhastel tasanditel, läbistades vajadusel ka alateadvuse raskemaid kihistusi ja vahendades neile tasanditele tervendust. Tulemuseks on loomulikum kulgemine läbi oma elu ja tugevam ühendust sisemiste õpetajatega.

Unenäojooga õpetab, et igal ööl puudutame võimalust valgustumiseks, ehkki ärgates me seda enamasti ei mäleta. Unenäoseisundi üle kontrolli saavutamine pole sisuliselt muud kui kontrolli saavutamine oma meele üle ning seda tehes saab võimalikuks ületada nii hirmud kui ka klammerdumine. Meie elu muutub voolavamaks ning avanevad väravad kõrgematesse reaalsustesse. Luues teadliku kontakti puhta algoleku valgusega, õpime transformeerima negatiivseid energiaid ja emotsioone nii unes kui ilmsi ning muutma neid valguseks, armastuseks ja tarkuseks.

Tiibeti unenäojooga on väga võimas vahend teadliku unenägemise saavutamiseks ning tegu on ühe aspektiga kuueosalisest sisemise jooga õpetusest, mida tuntakse nimetuse all Naropa kuus joogat. Tegemist on iidse õpetusega, mis toodi Tiibetisse Indiast, kuid mille juured ulatuvad vanasse aarjalaste tuleku eelsesse jumalannakultuuri, mille fragmente võib leida kõikjalt üle kogu planeedi, samuti meie enda paljuski kaotsiläinud rikkalikust minevikupärandist. Kuid avanedes neile iidsetele õpetustele, võime avastada tee mälu taastamiseks ja leides väga harmoonilisel, lõdvestunud ja vägivallatul viisil juurdepääsu meie kehasse ja rakumällu ankurdatud informatsioonile. Jumalannakultuuris teati neid saladusi, nagu ka seda, et meie vaimne teekond ei ole kunagi lineaarne, ülespoole liikuv protsess, vaid spiraal või koguni omalaadne labürint, mida mööda liikudes saame võimaluse töötada läbi erinevaid kihistusi ja vabastada ning lahustada takistusi just siis, kui see on meie jaoks loomulik ja õige.

Tiibeti jooga praktiseerimise tulemus on see, et meie kõrgem olemus hakkab valitsema nii meie energiakanaleid kui ka energiaid, mis neis kanalites liiguvad, samuti erilisi teadvuskristalle, mis kannavad meie teadlikkust. Kui sisemise tule genereerimisel koondame oma tähelepanu nabasse, siis unenäojoogas keskendume kurgutšakrale, et saavutada eredamaid unepilte ja teadlikku unenägemist. Lisaks unenäojoogale on olemas selge valguse jooga, mis on samuti osalt seotud uneajaga, ent sügava, unenägudeta une faasiga, kus viibime teadlikult oma südames ja puhkame seal Algallika säravas valguses. See on kõige sügavam tasand, kuhu meie teadvusel on võimalik suunduda ning kus kogeme võimast tervendust, uuenemist ja energiaga laadimist.

Unenäojooga eesmärk on seotud unenägudes teadlikuks saamisega, kuid see ei ole ainult huvitav meelelahutus, vaid tõhus praktika ja abivahend meie vaimsel teekonnal, mille lõppeesmärgiks on valgustumine kõige elava hüvanguks. Siiski on hea, kui me unenäojoogat naudime. Kui võtame seda raske tööna, siis on ka raskem tulemusi saavutada.

Unenäojooga aitab meil integreerida oma olemuse kõiki aspekte – nii kosmilist tasandit, alateadvust, unenägemist kui ka igapäevast elu. Unenäojooga praktikad on suureks abiks, et oma energiakeha puhastada ning ka selleks, et halbadest unenägudest või unenägude mittemäletamisest võitu saada. Kui saame unenäos teadlikuks, on meil alati võimalik unenäos jooksvat ja enamasti meie karma poolt põhjustatud programmi muuta ja uuele tasandile viia.

Kui soovime saada parimaks versiooniks iseendast, siis tuleb meil oma alateadvust puhastada. Üks kõige vahetumaid meetodeid on teha seda unenägude kaudu. Kuigi unenäojooga on eelkõige unenägusid nägevate inimeste praktika, sobib see tegelikult ka neile, kes unenägusid ei näe või ei suuda neid meenutada. On ka teisi viise, kuidas keha uneajal kogetut jäädvustab, sest uni on keha jaoks alati kogemus ning une kvaliteedist sõltub paraku ka meie tervis. Unenäojoogat praktiseerides on kõige olulisem see, et meil oleksid puhtad taotlused. Ja kui oleme unenägudega töötamises tõeliselt edukad, siis annab see väärtusliku lisaaja endaga tegelemiseks ning nii saame muuta tunnid, mis muidu magamise peale kuluvad, oma vaimse tee osaks. Mitmed meister-unenägijad on öelnud, et kui inimene õpib õigesti kasutama aega, mis kulub magamisele ja unenägemisele, siis tema elu kahekordistub! 

Unenäojooga kursus algab 4. detsembril. 4.12.22 teeme 1-päevase retriidi Zoomis live’is (kl 15.00-19.00), kus loome vajaliku aluspõhja edasiseks praktikaks. Sellele järgneb 3 nädalat unenäojooga praktiseerimist, mis igapäevaselt ei võta rohkem teie ärkveloleku aega kui ca 10-15 minutit enne magamaminekut ning ca 5-10 minutit pärast ärkamist. Pärast live’is toimunud retriiti kohtume üks kord nädalas neljapäeva õhtutel (8., 15. ja 22. detsembril) algusega kl 20.00, kus saame koos mediteerida ja rääkida nii unenägudest kui unenäojooga praktiseerimise kogemustest. Kui teil pole võimalik olla kohal live’is, saab osaleda ka järele vaadates ja kuulates, sest kõik loengud ja meditatsioonid salvestatakse.

Unenäojooga kursuse osalustasu on 188 eurot.

Kursust viib läbi Riina Grethiel.

Registreeruda saab e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee.

Olete oodatud!