Seitsmesilmne Valge Tara ja Akaši kroonikad

Kristallvalge tervendav hiilgus ja mõõtmatu kosmiline tarkus

Retriit toimub 22.-23. juulil 2023 Zoomis live’is. Alustame mõlemal päeval kell 15.00 ja lõpetame orienteeruvalt kell 19.00. Osaleda saab ka järele vaadates!

Valge Tara leevendav, kuuvalgusetaoline energia täidab meie keha tervendava nektariga. Sädelevas hiilguses puhastab Seitsmesilmne Valge Tara meie kehasiseseid peenenergiaid, lahustades nii uinunud kui aktiveerunud olekus negatiivse mõjuga karmaseemneid. Kiirates välja lõputut rahu ja kosmilist tarkust, loob Valge Tara ehk Akaša Dhatvišvari rahuliku ja avara atmosfääri energiavarude taastamiseks ja täiendamiseks ning avab vajadusel juurdepääsu ka kõrgemale tarkusele, mis on talletatud Akaši kroonikatesse. See on kosmiline elav infoväli, mis sisaldab salvestusi iga hinge teekonnast ning kus on võimalik vaadata nii oma minevikku kui olevikku ja heita pilk tõenäolistele tulevikustsenaariumitele. Akaši kroonikad avanevad meie ees, kui teeme taotluse teha oma elus paremaid valikuid!

Akaši kroonikateks nimetatud ülestähendusi tuntakse ka Eluraamatuna. Isiklikul tasandil on tegu salvestusega iga hinge teekonnast minevikus, olevikus ja tulevikus ning ka paralleelsetes reaalsuse versioonides, mida on lõputu hulk. Juurdepääs neile teadmistele pakub kasvuvõimalusi ja toetab meie elu igal hetkel. Me saame oma tulevikku muuta, kui pääseme ligi kroonikates olevale infole ja saame terviklikuma pildi oma elus esile kerkivate olukordade põhjustest.

Akaša Dhatvišvari (Akasha Dhatu Ishvari) tähendab ilmaruumi valitsejannat ning on üks Valge Tara nimedest. Soomeugri mütoloogias võiks tema vasteks lugeda loojajumalannat Ilmatari, kes ilmub ootamatult nähtavale ürgilmast. Akasha dhatu ehk ilmaruum on asupaigaks nii kõikehõlmavale tarkusele kui loomisväele ning sisaldab ka kogu kõiksusterviku Eluraamatut ehk Akaši kroonikaid. Valge Tara avab meile juurdepääsu neile salvestustele, et võiksime avastada ning teha kõrgemaid ja paremaid valikuid nii oma elu elamiseks kui eluenergia positiivsemaks suunamiseks. Kuna Valge Tara on tuntud eluea pikendaja, siis kaasneb tema toetusega alati ka meie elu ülendav suunamuutus – st, me näeme korraga teed, mis oli varem varjatud.

Traditsiooniliselt on Akaši kroonikate näol tegemist infoväljaga, mida võib vaadelda kas isikliku eluraamatuna või hiiglasliku, mõõtmatult suure raamatukoguna, mis sisaldab absoluutselt kõike, mis kunagi kõiksutervikus toimunud on või mis edaspidi toimuma hakkab. See on lõputu kõikteadmise väli ja osa meie teadvuse kõrgeimast tasandist, mis on täielikult mõistetav vaid kosmilistele meistritele ja Buddhadele, kes teavad ja tunnevad iga olendi teekonda kogu kõiksustervikus. Meie jaoks on tegu tulevikupotentsiaaliga, kuid sellegipoolest on Valge Tara abiga juba praegu võimalik neile nn ülestähendustele pilku heita. Kuigi see infoväli on mõõtmatult suur, on Akaši kroonikad oskuslike vahendite abil siiski navigeeritavad.

Akaši kroonikates on tallel kõik meie reaalsuse versioonid. Seepärast nimetakse neid ülestähendusi vahel ka Elu raamatukoguks. Lisaks sellele, et Akaši kroonikad sisaldavad kõiki sündmusi meie paljudes eludes, talletab see elav ja muutuv infoväli kõike, mida oleme kunagi õppinud, omandanud, mõelnud või kogenud. Sel põhjusel annab Akaši kroonikate „lugemine“ väärtuslikku abi, kuidas pääseda ligi oma varjatud potentsiaalile. Valge Tara eesmärgiks on aidata meil võtta kurss paremale ja harmoonilisemale elurajale, muuta ja peenhäälestada oma valikuid, purustada kivistunud mustreid ning valida nii enda kui teiste jaoks kõrgeim võimalik tulevik.

Legendi järgi ilmusid nii Valge Tara kui Roheline Tara kaastunde-buddha Avalokitešvara pisaratest, tõotades aidata kõiki olendeid. Kui Rohelist Tarat iseloomustab väsimatu aktiivsus ja valgustunud tegutsemine, siis Valge Tara viibib lakkamatus meditatiivses rahuseisundis. Ta näeb olendite kannatusi oma seitsme silma kaudu ning kiirgab välja võimsaid tervendava energia laineid, mis vaigistavad hirme, leevendavad ahastust ja lahustavad kannatusi – nii isiklikke kui ühiskondlikke. Ka pikendab Valgest Tarast kiirguv kristallvalge hiilgus inimeste eluiga ning taastab õnne ja harmoonia. Talle saab toetuda nii kogukondlike kui globaalsete rahutuste ja ebakõlade aegadel, samuti siis, kui ohus on isiklik tervis või perekonna heaolu.

Kuna Valgel Taral on seitse silma, kutsutakse teda ka Seitsmesilmseks Taraks (Saptalocana Tara). Kahe silmaga näeb Valge Tara dualistlikku maailma, kuid kolmas silm otsaesisel sümboliseerib Tara võimet olla samaaegselt teadlik ülimast reaalsusest ning kõige ja kõigi üksolemisest. Seda silma nimetatakse Tara kõikteadmise silmaks. Lisaks on Valgel Taral tarkusesilmad kummalgi peopesal ja jalalabal, mis näitab, et kõiki tema tegusid juhib ärkvel teadlikkus, kehatarkus ja kaastunne. Öeldakse, et Valge Tara seitse silma võimaldavad tal selgelt näha kõiki olendeid kõikides maailmades ja kõigil olemistasanditel, teada nende kannatusi ning väljendada mõõtmatut kaastunnet.

Valge Tara ilmub alati rahumeelse ja rahustavana. Tema keha on säravvalge ja selge nagu kõige puhtam ja kirkam mäekristall. Ta on kaunis ja armastav ema, kes hiilgab otsekui sügisene täiskuu, mille valgust on võimendatud sada tuhat korda. Tema juuksed on mustad nagu oonüks ning tema vaatamine täidab meid ammendamatu õndsustundega. Ta istub vadžraistes lootosõie peal valgel kuukettal. Tema aura helendab kristallilises valguses ja teda ümbritsevad kaunid, hõrgulõhnalised ja säravad lootoselilled. Ta kannab peeneid siidrõivaid ning on kuninglikult ehitud. Valge Tara peas on sädelev kroon, mis kiirgab mõõtmatut valgust. Valge Tara kannab ka teisi imelisi ehteid – kahte kuldset kaelakeed, kuldseid kaunistustega käe- ja jalavõrusid. Tema parem peopesa on ülespoole pööratud ning puhkab paremal põlvel ülima helduse mudras, tema vasak käsi hoiab südame kohal sinise lootose vart, mille õis hõljub Tara vasaku kõrva kõrgusel.

Valge Tara on olnud nii Indias kui Tiibetis paljude tuntud budistlike õpetajate ja pühakute peamine kaitsejumalus, kuna tema eriline ülesanne on pikendada maailma positiivset energiat toovate inimeste eluiga ning toetada oma hiilgava valgusega mis tahes valgustunud tegusid rahu, külluse, õitsengu ja terviklikkuse edendamiseks. Valge Tara on kaitsev, abivalmis ja lohutav ema, kes näitab üles piiritut lahkust, suuremeelsust ja toetust kõigi suhtes, keda on paisatud kannatuste ookeani. Kui loeme Valge Tara mantrat, milles väljendub tema eriline kõrgsageduslik ja tervendav vibratsioon, loome temaga imelise ja vahetu ühenduse ning arendame Tara valgustatud omadusi ka iseendas.

Valge Tara praktika on võimas abivahend vabanemise saavutamiseks, sest Valge Tara olemuseks on kõikide Buddhade dharmakaaja ehk tõekeha ning kõikehõlmav tarkus. See on valgustunud meele ülim väljendus, loomiseelne ja kontseptsioonidest vaba puhtus – tühjus, mis ületab olemise ja mitteolemise, on loomupäraselt kiirgav, asub väljaspool duaalsust ning on avar ja mõõtmatu nagu taevas.

Kuna Valge Tara on tervendaja ja elude pikendaja, siis kutsutakse teda ka Taraks, kes tüssab surma (Mrityuvancana Tara). Koos Amitabha ja Amitayusega on ta üks peamiseid pikaealisuse tagajaid Tiibeti budismis. Valge Tara (tiibeti keeles Drolma Karmo ehk Drolkar) on nii võimas, et pöörab ümber negatiivseid karmalisi olukordi ning ainuüksi tema nimi peletab haigused, õnnetused ning surma.

Valget Tarat kirjeldatakse ka kui soovetäitvat ratastDrolkar Yishinkorlo ehk Cintamanicakra Tara –, mis osutab veel tema erilisele väele aidata meid valguskeha aktiveerimisel ja dimensioonidevahelisel rändamisel. Nimelt kaasneb Valge Taraga väga eriline kaitsesfäär, mis koosneb kontsentrilistest eri värvi valguses pöörlevatest ratastest.

22.-23. juulil toimuval retriidil vaatleme kõiki neid teemasid lähemalt, avaneme Valge Tara imelisele tervendusele ja taotleme juurdepääsu Akaši kroonikatele.

Retriit toimub Zoomis live’is. Alustame mõlemal päeval kell 15.00 ja lõpetame orienteeruvalt kell 19.00. Osaleda saab ka järele vaadates!

Retriiti viib läbi Riina Grethiel.

Osalemistasu on 199 eurot. Pakume suvist soodushinda 155.-

Kui osaled ka Dzogcheni retriidil, siis kehtib kahel retriidil osalemise suvine erihind 311.-

Registreerida saab e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee