Selgus on loomulikult ilmuv ajatu teadlikkus, mis on täielikult ja täiuslikult ärkvel. See ergas meel on imepärane ja aegade algusest peale spontaanselt kohal. Ta on olemuslikult tühi, kuid peidab endas varandust, millest lakkamatult ilmub universum. Selgus on tühjuse loomulik helendus, meele tõeline ja algupäraselt puhas olemus, mis on lahutamatu Algallikast ning jätkub ilma alguse ja lõputa. Olles ühteaegu kõikehõlmav ja isikuline, moodustab see iga olendi vaimse järjepidevuse. Vägi on vankumatu, kuid lihtne olek. See on vaimne avarus, mida ei saa mõõta. See on väärikus ja südame mõõtmatus, spontaanselt kohal, ehe, kaastundlik ja täielikult ärkvel. See on loomulik rahu, mis on leitav meele lõpmatusest, kus pole midagi saavutada ega millegi nimel pingutada. 

Meenuta kristallselget valgust, puhast säravvalget hiilgust, millest on sündinud kogu olemasolu kõiksustervikus ja millesse kõik alati naaseb. See puhas ja hiilgav algolek on sinu enda meele tõeline loomus ja seega leitav sinu enese seest. Samuti on tegu veel manifesteerumata maailmade loomupärase ja polaarsusest vaba algolekuga. Lase lahti kõik ja lõdvestu sellesse selgesse kiirgavasse valgusesse, oma loomupärase olemuse hiilgavasse algolekusse, Algallikasse endasse. Sula ühte hiilgusega, kes sa tõeliselt oled! Usalda seda, sest see on su enda tõeline olemus, sinu algne kodu. 

– Riina Grethiel – 

Selgus-ja-vagi Fra Angelico ilmutus 1

Fra Angelico ilmutus 1

Püha eesmärgi tunnetamine

Seeria on inspireeritud 15. sajandil elanud Itaalia maalikunstniku Fra Angelico lummavast tööst Cortona kuulutamine, mis välisel tasandil kujutab Neitsi Maarja ja peaingel Gabrieli kohtumise lugu, kuid sisemisel tasandil peidab endas mitmemõõtmelist vaimset ja energeetilist kogemust, mille erinevad kihid saavad nähtavaks selles digimaalide seerias kui mõned meie tõelisele olemusele ja tõelisele teele ärkamise seisundid. Maarja kuulutamine oli nii Fra Angelico kui mitmete teiste renessansiaegsete meistrite üheks lemmikteemaks, kuid lisaks loo jutustamisele näis see motiiv edastavat olulist sõnumit, et meie võimuses on kanda endas kõrgemat ja puhtamat valgust ning seda ka maailmale vahendada. See oligi paljude renessansi meistrite loomingu eesmärk, milles nad põlesid.

Fra Angelico ilmutus 2

Valgus särab eredamalt keset tumedust

Fra Angelico ilmutus 3

Usalda oma teekonda!

Fra Angelico ilmutus 4

Rõõm, mis sünnib selgusest ja oma tee tundmisest

Iidne tempel ingliga

Värav valgusmaailmadesse avaneb. Läbipääsu loob valgustunud esivanemate tarkus, mis sisaldub mustrites ja kirjades. Teekond on toetatud suurte valgusjõudude poolt ning kohal on ka ingellik saatja.

Iidne tempel Vajrayoginiga

Sisemise ärkveloleku energia lõõmab ja leegitseb, lahustades ja transformeerides kõik ebakõlad ja takistused.

Iidne tempel. Ülekanne

Muistne tarkus avaneb endaks saamise teekonnal. See, mis on oluline, pole meie eest kunagi täielikult varjatud.

Inglite linn 1

Koostöövaim

Nägemuslik kogemus taevasest linnast, mis võngub kuldajastu energias ning sisaldab puhta maa valguskuvandit.

Inglite linn 2

Tarkuse hoidmine

Inglite linn 3

Teadmised loomisest

Inglite linn 4

Puhtuse vägi

Inglite linn 5

Valitsema õppimine

Kõrgema olemuse ankurdamine

Seda mandalat saab kasutada abivahendina meditatsioonis ja oma kõrgema olemusega ühenduse loomisel. Teos on laetud sinise obsidiaani energiast, mis edastab selgust ja tõde ning aitab läbi lõigata illusioonidest ja segadusest. Sinise obsidiaani võimast kohalolekut tasakaalustab vaimse valgusega ühendav kuld, armastavat eneseväljendust toetav sinine topaas ning haruldane vikerkaareobsidiaan, mis aitab vaimsel valgusel nii kehasse kui energiaväljadesse ankurduda.

Kõrgema tee ilmutumine

Seda mandalat saab kasutada abivahendina meditatsioonis ja oma kõrgema teega ühenduse loomisel. Teos on laetud sinise obsidiaani energiast, mis edastab selgust ja tõde ning aitab läbi lõigata illusioonidest ja segadusest. Sinise obsidiaani võimast kohalolekut tasakaalustab vaimse valgusega ühendav kuld, kaastundele häälestav roosa obsidiaan, armastavat eneseväljendust toetav sinine topaas ning haruldane vikerkaareobsidiaan, mis aitab vaimsel valgusel nii kehasse kui energiaväljadesse ankurduda.

Prajnaparamita. Mõõtmatu võimalustevald

Prajnaparamita tähendab sanskriti keeles „ületavat mõistmist“ või „ületavat tarkust“, millega kaasneb tõe kogemuslik taipamine ehk eriline läbimurdekogemus, mis viib meid „teisele kaldale“ ja vabastab egomaailma kannatustest. Filosoofilisel tasandil on prajnaparamita eelkõige tarkus, milleni jõutakse kõikide asjade ja nähtuste olemuslikku tühjust mõistes, kuid budistlikus mütoloogias on sellel tarkusel ka personifitseeritud kuju. Prajnaparamita ilmub kui kõikide Buddhade ema, keda kujutatakse sageli kuldsena või kuldset valgust väljakiirgavana. Lääne traditsioonis vastab talle Sophia, jumalik tarkus, keda esoteerilistes õpetustes samuti sügavalt austatakse ja sageli ka personifitseeritakse. Prajnaparamitale häälestumine võimaldab meil astuda kõikidest kannatustest vabastavasse tarkuse ruumi, mis on iidne ja uus ühteaegu ning mis ilmub nii varjupaigana kui mõõtmatu inspiratsiooni ja uute teadmiste allikana, kust leiame vastused oma küsimustele.

Taevane linn. Avanemine valgusele

“Taevane linn” on tulevikku suunatud energeetiline kuvand maapealsest paradiisist või kuldajastust, kus taeva ja maa energiad on omavahel harmooniliselt ühendatud, luues ruumi loovuse vabaks avaldumiseks. See võimaldab kõrgemal valgusel ja inspiratsioonil meie teadvusruumi laskuda.

Taevane linn. Tarkusetempel

“Taevane linn” on tulevikku suunatud energeetiline kuvand maapealsest paradiisist või kuldajastust, kus taeva ja maa energiad on omavahel harmooniliselt ühendatud, võimaldades luua ühendust universumi mõõtmatu tarkusega. Eesmärgiks on teadvuse avanemine ja edasine areng.

Tara. Kaitse ja tegutsemisjõud

Tarat peetakse kiireks kaitsjaks, kes vastab abipalvetele hetkega, ning Roheline Tara on seotud nii vaimsele vabanemisele viivate õpetuste kui elavas looduses oleva väe kaitsmise ja hoidmisega. Aidates kõiki olendeid, transformeerib Roheline Tara oma mõõtmatu armastuse- ja kaastundevõimega lakkamatult meie planeedi energeetilist atmosfääri. Tarale keskendudes äratame jumaliku kohaloleku enda sees ning kogeme väga kõrge ja puhta teadvustasandiga samastumist. Eesmärgiks on oma kõrgema olemuse kehastama õppimine ja selle täiustamine kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Kuna Tara kohalolek on tugevalt seotud Suure Jumalannaga ning mitmete seoste tõttu meie oma muistse pärandiga, siis võime avada end võimalusele, et selle iidse õpetusliini vaimuleek, kust Tara praktika pärineb, aitab elustada Tara tervendavat ja harmoniseerivat kohalolekut ka meie oma traditsioonis ning avada uusi ja üllatavaid horisonte.

Tara. Kuldne küllus

Tarat peetakse kiireks kaitsjaks, kes vastab abipalvetele hetkega, ning Kuldne Tara on seotud külluse loomise ja manifesteerimisega. Tarale keskendudes äratame jumaliku kohaloleku enda sees ning kogeme samastumist väga kõrge ja puhta teadvustasandiga. Eesmärgiks on oma kõrgema olemuse kehastama õppimine ja selle täiustamine kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Kuna Tara kohalolek on tugevalt seotud Suure Jumalannaga ning mitmete seoste tõttu meie oma muistse pärandiga, siis võime avada end võimalusele, et selle iidse õpetusliini vaimuleek, kust Tara praktika pärineb, aitab elustada Tara tervendavat ja harmoniseerivat kohalolekut ka meie oma traditsioonis ning avada uusi ja üllatavaid horisonte.

Tara. Rõõm ja õnn

Tarat peetakse kiireks kaitsjaks, kes vastab abipalvetele hetkega, ning Punane Tara on seotud rõõmus elamise ning õnne ja heaolu magnetiseerimisega, et seda siis kõikide olenditega jagada. Tarale keskendudes äratame jumaliku kohaloleku enda sees ning kogeme samastumist väga kõrge ja puhta teadvustasandiga. Eesmärgiks on oma kõrgema olemuse kehastama õppimine ja selle täiustamine kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Kuna Tara kohalolek on tugevalt seotud Suure Jumalannaga ning mitmete seoste tõttu meie oma muistse pärandiga, siis võime avada end võimalusele, et selle iidse õpetusliini vaimuleek, kust Tara praktika pärineb, aitab elustada Tara tervendavat ja harmoniseerivat kohalolekut ka meie oma traditsioonis ning avada uusi ja üllatavaid horisonte.

Tara. Selgus ja vägi

Tarat peetakse kiireks kaitsjaks, kes vastab abipalvetele hetkega, ning Sinikuldne Tara on seotud vaimse selguse saavutamise ning iidsete õpetuste meenutamisega. Tarale keskendudes äratame jumaliku kohaloleku enda sees ning kogeme samastumist väga kõrge ja puhta teadvustasandiga. Eesmärgiks on oma kõrgema olemuse kehastama õppimine ja selle täiustamine kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks. Kuna Tara kohalolek on tugevalt seotud Suure Jumalannaga ning mitmete seoste tõttu meie oma muistse pärandiga, siis võime avada end võimalusele, et selle iidse õpetusliini vaimuleek, kust Tara praktika pärineb, aitab elustada Tara tervendavat ja harmoniseerivat kohalolekut ka meie oma traditsioonis ning avada uusi ja üllatavaid horisonte.

Valge Buddha tempel 1

Valge Buddha sümboliseerib rahu, selgust ja täiuslikku kooskõla oma tõelise olemusega. Kiirates välja valgustumisele viivat tarkust õpetab Valge Buddha oskuslikke vahendeid ego alistamiseks ja avanemiseks oma sisemisele potentsiaalile.

Valge Buddha tempel 2

Valge Buddha. Selgus ja rahu

Valge Buddha sümboliseerib rahu, selgust ja täiuslikku kooskõla oma tõelise olemusega. Kiirates välja valgustumisele viivat tarkust õpetab Valge Buddha oskuslikke vahendeid ego alistamiseks ja avanemiseks oma sisemisele potentsiaalile.

Valge Buddha. Universumi tarkus