Näitus „JÕUALLIKAD” Saaremaa Kunstistuudios

Avamine: 30.06.2022 kell 16.00

Kontseptsioon:

Näituse eesmärgiks on osutada jõuallikatele, mis on leitavad meie sisereaalsusest ning kuhu võime sattuda kas selges unenäos või meditatsioonis, kui avaneme teadlikult meele külluslikele ja mitmekesistele sisemaastikele.

Jõuallikas on nähtus või kogemus, mis annab vajamineva energia, et käivitada mis tahes liikumist või muutumist. On kogemusi, mis aitavad lahustada ja tervendada igapäevaelu raskusi ja välise maailma väljakutseid ning inspireerivad kontakti saama ideega kõrgemast võimalikust reaalsusest, mis toimib kõikide jaoks.

Sissepoole suundudes vabaneme füüsilise maailma piirangutest ning võime sattuda kuhu iganes – imelistesse paikadesse kaugetel tähtedel või müütide ja muinasjuttude hälli Maa sisemuses, kus puhaste maailmade tervendav ja kristallpuhas energia võib manifesteeruda lõputu armastuseookeanina või imekaunite eeterlike tervendustemplitena.

Et avastada jõuallikaid suurte ja kõikehõlmavate negatiivsete mustrite transformeerimiseks, tuleb asuda enese avastamise teekonnale. See otsing võib juhatada väga puhaste tasanditeni, mis on leitavad meele enda seest Need säravad ja tervendavad paigad, mida iseloomustab armastuse, tarkuse ja väe vaheline tasakaal, toovad rahu ja selguse ning aitavad leida vastuseid ka kõige keerulisematele küsimustele. Kui nähtavaks saavad võimsad, hiilgavad ja ammendamatud jõuallikad, mis asuvad meie kollektiivse teadvusruumi kõrgeimatel tasanditel, avaneb võimalus nii ennast kui oma reaalsust tervendada …

Jõuallikaid on võimalik jäädvustada kunsti kaudu ning anda edasi kujundite, märkide ja sümbolite keeles. Märgid tekivad ja ilmuvad meele lõputust tühjast ruumist, moodustades märgivälju, omalaadseid kihilisi tekste, mis jäädvustavad siserännakutel kogetud elamuse ja energia. Märgiväljades suhestuvad värvid ja sümbolid omavahel, otsides ja leides kooskõla, talletades harmoonilised teerajad läbi reaalsuse kulgemiseks ning võimaldades meil oma jõuallikaid üha uuesti kogeda.

Riina Grethiel Leppoja oma loomingu kohta:

Loometegevus on aeganõudev, kihiline, erinevatest psühholoogilistest seisunditest läbitöötamise protsess – alateadvuses toimuva esiletoomine, harmoniseerimine ja korrastamine. Lõpptulemusena püüan materialiseerida omamoodi mnemotehnilisi vahendeid, mis nagu muistsed geomeetrilised diagrammid või värsivormi valatud teadvustmuutvad tekstid, oleksid abivahendid meditatsiooniks, kuna võimaldavad talletada või üha uuesti esile kutsuda puhast teadvuseseisundit. Protsess nõuab astumist väljapoole lineaarset aega, kus teadvuse eri kihid lõpmatusse suubuvad, avardudes paljudes erilistes igavikuhetkedes alati tuttavaks, kuid kordumatuks omaruumiks, kus olemise totaalne terviklikkus mitteolemisest välja lahvatab. Visioon põimub taipamistega ning ankurdub siis korrastatud aluspõhja – detailselt organiseeritud struktuuri, mis vormist väljapoole, piiritusse vabadusse juhatab. See on teekond isiklikult tasandilt üldisele, alateadvusest üliteadvusesse.

On rikastav ikka ja jälle meenutada ning teadvustada pealispinna paljude eri kihtide all pulseerivat polaarsusevaba olekut – puhast teadlikkust, mis võib end avaldada loendamatutel eri kujudel ning kaasa tuua vabanemise, värskuse ja ärkveloleku nii indiviidi kui suurema terviku jaoks.

Vaata “Jõuallikate” virtuaalnäitust siit.