PUNANE TARA: Armastuse, külluse ja hea õnne jumalanna

Retriit toimub 2.-3. septembril 2023 Zoomis live’is. Alustame mõlemal päeval kell 15.00 ja lõpetame orienteeruvalt kell 19.00. Osaleda saab ka järele vaadates!

Punane Tara on armastuse, külluse, rõõmu ja eneseväärtustamise jumalanna, kes tõmbab meie ellu head õnne ja alistab negatiivsuse. Punast Tarat peetakse ka suure tarkuse ja võluväe jumalannaks, kellele on omane ülim kaastunne. Arvatakse, et Punasel Taral on võime muuta inimese elu dramaatiliselt – üheainsa hetkega. Nimelt omistatakse talle vägi eemaldada meie teelt väga raskeid takistusi. Tiibetis usutakse, et kui korrata Punase Tara mantrat 10 000 korda, siis täituvad kõik meie soovid. 

Punane Tara on paljudel eri kujudel ilmuva ja kõikide Buddhade emana tuntud Tara üks kõige enam armastatud väljendusi, sest tema praktika aitab meil võtta oma elu juhtimine enda kätte ning magnetiseerida toetust, vajalikke ressursse ja heaendelisi asjaolusid. Tulemuseks on see, et nii meie endi kui teiste inimeste maine elu on vabam ja õnnelikum ning ka teekond valgustumise poole kulgeb sujuvamalt, leebemalt ja harmoonilisemalt. Nimelt suurendab Punane Tara meie võimet mõjuda oma ümbrusele positiivselt – rahustada ärritunuid, tervendada vaevatuid ja juhatada kõiki täisväärtuslikuma elu suunas.

Lisaks toetab Punane Tara armastajaid, kuna on budistlik manifestatsioon armastuse, külgetõmbe ja ülendava lummuse jumalannale. Ta õpetab, kuidas muuta iha ja klammerdumine omakasupüüdmatuks hoolitsemiseks, puhtaks armastuseks ja kaastundeks. Üksildastel aitab Punane Tara ligi tõmmata partnerit, kes on hooliv ja suhtele pühendunud. Ka võib Punase Tara poole pöördumine aidata elavdada olemasolevat suhet, tuua välja rutiinist ning magnetiseerida värskust, mis tõstab suhte uuele tasandile. Veelgi enam, Punane Tara eemaldab harmoonilise kooskasvamise ees olevaid takistusi, aidates partneritel üha rohkem ühele lainele häälestuda. 

Kuigi Punasel Taral on hämmastav võime lummata, kasutab ta oma väge üksnes selleks, et juhatada inimesi kõrgemale teele, inspireerides tegema valikuid, mille tulemuseks on väga positiivsed muutused kõikide jaoks. Ta on armastuse jumalanna, keda seostatakse ka õnne, külluse ja edukusega. 

Tiibetis kutsutakse Punast Tarat „tarkuse põhjustajaks“, sest Punane Tara inspireerib meid nägema ka oma kannatustes põhjust saada kartmatuks ning valida tervenemise tee. Ta esindab kaitsvat jõudu, kes suudab hajutada hirme ja transformeerida duaalse maailma kurjust, lahustades negatiivsust meie sees ja meie ümber. Kuna Punane Tara on magnetiseerija, siis see omadus on suureks abiks, et tõmmata ligi kõikvõimalikku toetust nii vaimsest kui füüsilisest maailmast. Punase Tara peamine sõnum seisneb selles, et areneda ja kasvada saab ka positiivsete ja rõõmsate kogemuste kaudu. Ta aitab meil oma piirangulised ja takistavad mõttemustrid ületada, nii et hakkame ligi tõmbama üksnes positiivseid energiaid ja toetavaid kogemusi.

Punase Tara puhul ilmneb ka väga huvitav seos Eestiga. Üks Punase Tara salajastest nimedest, Pitheshvari, tähendab Pühapaikade Emandat, pithade valitsejannat ning tekstides esineb see nimi kõrvuti Tarapithaga, mis sanskriti keeles tähendab Tara pühapaika, maapeale laskunud tähe eluaset. Pitheshvari elab Tarapithas, olles maa peal asuva kosmilist päritolu pühapaiga emand. Siin ilmnebki kummaline kokkulangevus Tarapitaga, mis on ainuke säilinud jumalanimi ristisõdade eelsest ajast ning peegeldab seni lahendamata müsteeriumit Eesti alade vanemast ajaloost. Teatud mõttes on 800 aasta eest tehtud palve, mil eestlased hüüdsid appi Tarapitat, siiamaani aktiivne. Ja praegusel ajal, mil nii väline kui sisemine destruktiivsus on plahvatuslikult kasvanud, on vaja aktiveerida tugevamaid kaitsvaid ja positiivsust magnetiseerivaid energiaid, mida kehastab Punane Tara. 

Olles puhta valgustumisväe lummav manifestatsioon, ärkvel teadvuse hämmastav puhtus, on ta tuntud kui deemonite, kurjade vaimude või pahatahtlike energiate vangistaja. Oma karmimat palet näitab Punane Tara siis, kui kurjusejõud püüavad sekkuda inimkonna vaimsesse edasiminekusse. Kuid eelkõige on ta seotud kõigi heade asjade ja positiivsete kogemuste ligitõmbamisega. Ta kehastab nii kaastunnet ja lunastust kui takistuste, allasurutud hirmude ja murede eemaldamist. 

Mõnikord, et aidata inimkonda, laskub Punane Tara maa peale ja teeb valgustunud imetegusid. Olles budistlik võluväe ja maagilise tarkuse jumalanna, esindab ta looduse naiselikku printsiipi, kelle kaastunne ja lahkus aitavad neid, kes on hädas või hirmunud. Punane Tara õpetab eristavat tarkust – suhestumist tajudega kõrgemal viisil. Ta inspireerib meid olema ärkvel ja püsima teadlikkuses nii meditatsioonis kui väljaspool meditatsiooni.

2.-3. septembril toimuval retriidil vaatleme Punase Tara imepärast olemust lähemalt ja tutvume tema erilist toetust ja imelisi kingitusi edastava praktikaga.  Retriit toimub Zoomis live’is. Osaleda saab ka järele vaadates!

Retriiti viib läbi Riina Grethiel.

Osalemistasu on 199 eurot. Pakume soodushinda 155.-

Registreerida saab e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee